Obalca srebrna med vrhunskimi evropskimi zbori

Tekmovanje je v »najlepšem mestu na svetu« letos potekalo tretjič, in sicer v slikovitem ambientu beneške cerkve San Pietro di Castello. Pevski sestavi so se razlikovali tako po številčnosti kot starosti – poslušalci so lahko prisluhnili otroškim in mešanim zborom ter vokalnim skupinam iz vse Evrope.

Obalca je s štirimi skladbami, dvema sakralnima in dvema skladbama sodobnih slovenskih skladateljev, tekmovala v kategoriji prostega programa, v kateri se je za odličja potegovalo skupno osem zborov. Njihove nastope je ocenjevala mednarodna žirija v sestavi Ivo Antognini (Švica), Sergej Jekimov (Rusija) in Vitautas Miškinis (Litva), ki je Obalci v hudi konkurenci namenila srebrno diplomo.

Pevke in pevci so z izidom tekmovanja zelo zadovoljni in ponosni, da so tako uspešno zastopali Koper in državo Slovenijo.

Ob tej priliki se vsi člani pevskega zbora iskreno zahvaljujemo KS Škofije, ki nam je omogočila uporabo prostorov za pripravo na tekmovanje.

foto: arhiv MePZ Obalca, International Choral Competition Claudio Monteverdi Venice 2018

 

Fotogalerija