Pevski večer na Škofijah

V petek, 23. novembra, smo se Škofjoti, kot mnogokrat doslej,  spet zbrali na pevskem večeru v Zadružnem domu - v dvorani Hermana Pečariča. Pevski program se je odvijal pod geslom Naj pesem nas druži. Poslušalci smo toplo pozdravili pevski nastop  treh zborov - domači zbor Dekleta s Škofij, mešani pevski zbor Adriatic iz Hrvatinov  in  Mešani pevski zbor iz Portoroža, ki je prvič gostoval na Škofijah. Predsednica Kulturnega društva Istrski grmič Vlasta Jerman je z izbranimi besedami pozdravila vse obiskovalce in pevce ter predstavila  pevske dosežke nastopajočih zborov. Pevski večer je bil za Dekleta s Škofij še posebej prazničen, saj so  upravičeno ponosne na že trinajst let  pevskega druženja in nastopanja v domačem kraju in drugod.  Poslušalci smo se s toplim aplavzom zahvalili  pevkam in pevcem za lepoto petja in enako obema zborovodjema,  maestru  Mariu  Petvarju, ki vodi Adriatic in škofijska dekleta, ter Sašu Prinčiču, ki z mladostno energijo vodi in obvladuje močan portoroški zbor.

Zborovsko petje izhaja iz bogate ljudske  tradicije. Hvala vsem, ki petje  ohranjajo in ga tudi nadgrajujejo. Pesem – petje je močno vezivo iz roda v rod.  Hvala za lep in vesel  večer, ki bo zapisan tudi v obsežni kroniki KD Istrski grmič Škofije.

                         

 Vera Vezovnik