Zadišalo je po praznikih

V preddverju dvorane Hermana Pečariča so nas pričakali šolarji, ki so pripravili pravi predpraznični sejem, na katerem so ponujali raznovrstne in domiselne izdelke. Izkupiček od prodaje bodo namenili šolskemu skladu. Za uvod v prireditev je poskrbel naš znani istrski pevec Rudi Bučar, ki je s svojo sproščenostjo in hudomušnostjo dodobra ogrel do zadnjega kotička napolnjeno dvorano. Predsednica kulturnega društva Vlasta Jerman je pozdravila in nagovorila prisotne ter izrazila zadovoljstvo, da že vsa leta prireditev odlikuje medgeneracijsko sodelovanje. Na odru so se zvrstile plesne točke otrok iz vrtca pod vodstvom mentorja Alana Kofola, ples POM in JAZZ skupine učenk 3. in 4. razreda pod vodstvom Diane Flego in TWIRLING točka pod mentorstvom Anite Ketiš. Iskrivo deklamacijo v narečju so povedali učenci: Ana Knez, Tina Božič, Melissa Brivitello in Rudi Božič. Prireditev sta popestrila ŽeVS Dekleta s Škofij z dirigentom Mariem Petvarjem in Otroški pevski zbor OŠ Škofije z zborovodkinjo Valentino Baričič. Z zanimanjem smo prisluhnili basni ravnateljice šole Vlaste Urške Baraga, ki je vsebovala pomenljivo sporočilo za prihodnost v naši krajevni skupnosti. Prireditev so s posebnim voščilom sklenile Valmarinke, ki so nam položile na srce, katere vrednote, naj nas spremljajo v letu, ki je pred nami.

Preživeli smo lep in bogat večer, kakršnega  si v teh predprazničnih dneh lahko le želimo.

Zahvaljujemo se vsem, ki so nam kakorkoli pomagali pri pripravi in izvedbi naše božično-novoletne prireditve.

KD Istrski grmič Škofije

OŠ Oskarja Kovačiča Škofije

Fotogalerija