20. Festival malega nogometa Koper 2018

Jubilejni 20. Festival malega nogometa Koper 2018 je zaključen. Z velikim veseljem lahko ugotovimo, da je bil ravno ta jubilejni festival najboljši in predvsem največji do sedaj. Že tretjič zapored je bil izpeljan projekt “Igrajmo se nogomet” namenjen otrokom, ki še ne sodelujejo v trenažnih procesih po klubih. Organizatorju FC Bronx Škofije je obenem uspelo izpeljati tudi tekmovanja v vseh razpisanih tekmovalnih kategorijah, katerih je bilo kar 12. V projektu ” igrajmo se nogomet” je svoje znanje obvladovanja žoge pokazalo skoraj 100 dečkov in 50 deklic, kar so fascinantne številke. V tekmovalnem delu pa je nastopilo rekordnih 96 ekip iz Slovenije in Hrvaške s skoraj 1000 športniki. Tekme si je v osmih tekmovalnih dneh ogledalo več tisoč obiskovalcev. Na parketu športne dvorane Burja kljub več sto odigranim tekmam skoraj, da nismo videli nešportnega obnašanja. Nasprotno, vsi udeleženi so pokazali, da jim fair play ni tuj, kar je tudi največja draž Futsala. Zmagovalci festivala so prav vsi udeleženi; od organizatorjev, do tehničnega in zdravstvenega osebja, pokroviteljev, sodnikov, gledalcev in seveda igralk in igralcev, ki so bili del tega velikega dogodka. Kljub temu pa imamo tudi ekipo oziroma človeka, ki je vseeno izstopal tudi v tekmovalnem smislu. Ekipa Hoti Style za katero že leta skrbi Driton Hoti je namreč odnesla s sabo oba velika prehodna pokala; tako tistega za skupni seštevek mlajših kategorij kakor tudi članskega. Zasluženo.

Kar se tiče kakovosti tekmovanja sta letos zagotovo izstopali selekciji U17 in U19. Že dolgo nismo spremljali tako izenačene konkurence in kakovostnih tekem. Zmaga v kadetski kategoriji je šla domačim Bronxom v mladinski pa ekipi MC Dare iz kraško goriškega konca. Tudi v tem finalu so nastopili domači Bronxi vendar so klonili po streljanju kazenskih strelov.  Polna dvorana je dejansko uživala na tekmah teh dveh selekcij, saj so fantje igrali brezkompromisno a obenem izjemno športno. 20. Festival je pokazal, da je prireditev med klubi in ekipami izjemno priljubljena in, da bodo organizatorji imeli vsako leto več težav umestiti tako obširno tekmovanje v urnik dvorane. V imenu organizatorja lahko le zaključimo z enim velikim hvala vsem in povabilom na naslednji festival. Še prej pa se vidimo julija na 2. Summmer futsal festu na Škofijah. Bogate fotogalerije celotnega dogajanja si lahko ogledate na povezavi:  https://www.facebook.com/Futsal-Fest-Koper-1453582228122014/

www.fcbronx.si

Fotogalerija