60 let župnije Škofije

60 let župnije Škofije

Začetek septembra je za mnoge čas novih izzivov. Ko učenci zasedejo šolske klopi, ko se vinogradniki veselijo obetavne trgatve, je tudi naša župnija prešerno razpoložena. Prav na začetku septembra namreč praznujemo biserni jubilej naše župnije. Mineva natanko 60 let od podpisa ustanovnega pisma, ki določa da se Župnija Škofije ustanovi na področju med župnijami Osp, Dekani, Lazaret, Tinjan in med državno mejo proti Miljam.  

Vsak jubilej je priložnost za pogled nazaj in tudi v prihodnost. Od ustanovitve do danes se je na krmilu župnije zvrstilo 12 župnikov in številnih sodelavci in pomočniki. Prav vsak je pustil svoj pečat in kaže da je ta naša skupnost dozorela, kot se za tako starost spodobi. Pri teh letih se ljudje praviloma upokojujejo, za našo župnijo pa lahko trdimo, da ima mladosten obraz, da s številnimi dejavnostmi za mlade, zlasti skavte, kakor tudi za vse starostne skupine ohranja dobro kondicijo. Prizadeva si izpolnjevati geslo sv. Janeza Boska, ki je dejal: »Rad bi vas videl srečen tu na zemlji in v večnosti«. V tem duhu želimo sodelovati z vsemi ljudmi dobre volje in v blagor vseh. Zato se trudimo za ohranjanje kulturne in duhovne dediščine tega prelepega koščka istrskega raja. 

 

Pripravil: Mag. Jožef Krnc, župnik


Fotogalerija

Deli: