Dan odprtih vrat in 10. obletnica Konjeniškega kluba Obala.

10 let Konjenišku klub Obala Škofije

V letošnjem letu Konjeniški klub Obala praznuje 10. obletnico delovanja na Škofijah

7. septembra so v ta namen organizirali dan odprtih vrat, poleg tega pa so s Konjeniško zvezo Slovenije sodelovali v projektu »Na konju v novo šolsko leto«. Na ta dan so klubi po Sloveniji odprli svoja vrata vsem tistim, ki imajo radi konje in jih zanima jahanje. 

Predsednica društva Nastia Vrčkovnik nam je zaupala: "Konjeniški šport želimo približati vsem, tako otrokom kot odraslim, tako rekreativnim ljubiteljem konj, kot tudi tistim, ki bi si želeli tekmovati v dresurnem jahanju. Lepota gibanja, harmonično in usklajeno delovanje jahača in konja in njuna medsebojna povezanost – to je dresurno jahanje. V klubu imamo za to tudi primerno peščeno jahališče, primerno izšolane konje in strokovno usposobljen kader". 

Inštruktorica Nastia Vrčkovnik je dolgoletna tekmovalka v dresurnem jahanju, ki je posegla po najvišjih lovorikah na državnih prvenstvih, pokalu Slovenije ter Italijanski ligi. Redno se izobražuje doma in v tujini ter svoje znanje nesebično predaja svojim učencem. 

Izvajajo različne tečaje za začetnike, nadaljevalce, organizirajo tudi rojstno-dnevne zabave v družbi konj.  Jahači imajo možnost opravljati izpit Jahač 1 in jahač 2, ki sta priznana pri Konjeniški zvezi Slovenije. Nato pa se lahko podajo na pot proti tekmovalni licenci. V letu 2016 so naredili korak naprej in klub registrirali pri Konjeniški zvezi Slovenije kot tekmovalni klub. Imamo kar nekaj perspektivnih mladih jahačev ter tekmovalke v različnih starostnih skupinah, ki že štiri sezone posegajo po najvišjih mestih na tekmovanjih v Sloveniji in Italiji.

Martina Prunk tekmuje že 5 let in je posegla po najvišjih mestih na državnih prvenstvih ter pokalu Slovenije v kategoriji mlajših mladincev in mladincev, prislužila si je tudi naziv jahač leta. V letu 2019 je prestopila v višjo težavnostno stopnjo in zmagala v M kategoriji na Ptuju. Leta 2017 je kot izbranka zastopala Slovenijo na mednarodnem tekmovanju v Zagrebu (Balkansko prvenstvo, kjer je bilo prisotnih 8 držav) in posamično zasedla 5. mesto, ekipno pa 3.mesto

Alessandra Veglia tekmuje že 8 let in zaseda odlična mesta na regionalnih prvenstvih Friuli Venezia Giulia v Italiji ter se udeležuje tudi tekmovanj v Sloveniji, kjer je letos zmagala v M kat. v Ljubljani

Taja Bertoša tekmuje 3 leta in ima za sabo že vrsto pokalov. Tekmovalno kariero je pričela v letu 2017, nastopila na svojih prvih dveh tekmah in na obeh zasedla 1.mesto

Karen Malenič  je v letu 2019 opravila izpit za tekmovalno licenco in se uspešno udeležila prvih tekem in na vseh stopila na stopničke

Veronika Čermelj je prav tako v letu 2019 opravila izpit za tekmovalno licenco in se udeležila prvih tekmovanj z odličnimi rezultati. Veronika tudi uspešno sodeluje kot vodnica na tekmovanjih v vodenem jahanju s poniji

Zelo ponosni so tudi na najmlajše tekmovalkev vodenem jahanju s poniji(First Ridden), ki je tradicionalno tekmovanje v Angliji in je namenjeno otrokom od 4. do 10. leta starosti. Najmlajši predstavljajo prihodnost in bodoče tekmovalce, zato jih je potrebno čim prej vključiti v tovrstne aktivnosti. 

Tekmovanj se udeležujejo od leta 2014 in so tudi edini klub na obali, ki se udeležuje tovrstnih tekmovanj za otroke. Assia Varljen je njihova najboljša tekmovalka v vodenem jahanju, za seboj ima veliko zmag in prislužila si je tudi naziv Jahač leta. Agnese Crismani je v vodenem jahanju tekmovala 3 leta z odličnimi rezultati, sedaj pa se pripravlja na nadaljnje izzive. Tudi konjiček-poni Silver, s katerim so nastopale, je prejel nagrado in sicer 1. mesto med množico ponijev za urejenost in ubogljivost

Poleg tekmovanj pa klub skrbi, da otroci in mladina preživljajo prosti čas v sožitju s konji in naravo, kar je v sedanjem, pretežno materialnem času, že skoraj redkost. Jahanje konjev nudi številne pozitivne lastnosti kot so izboljšanje drže, motoričnih sposobnosti, koordinacije, ravnotežja, povečanje koncentracije, vztrajnosti, odločnosti ter zmanjšanje strahu. Stik z naravo in konji, blagodejno vpliva na celotno splošno počutje in zmanjšuje stres. 

Si želite izvedeti več? Vrata kluba so vam odprta. Pokličite jih na 041 545 862 ali pišite na konj.obala@gmail.com . 


Fotogalerija

Deli: