Dobra volja pri Dobri volji

DOBRA VOLJA V OBČINI VOJNIK
Minulo soboto, 11. junija, so se člani društva Dobra volja iz Škofij odpravili v Vojnik, kamor jih je ob krajevnem prazniku povabilo isto imensko društvo. 

Ob sprejemu so jim zaplesali KUD Galiarda, nato so se odpravili na ogled cerkve sv. Jerneja. Sledilo je praznovanje pod šotorom in bogat kulturni program, kjer je v zahvalo zapel tudi pevski zbor Dobre volje Škofije. 

Na stojnicah so društva ponujala svoje izdelke, prav tako je bilo poskrbljeno za hrano in pijačo.

Na ogledu krajev in znamenitosti so jih povabili h Jožetu Žlausu v galerijo Piros, v Globočah, kjer so si ogledali razstavo in tudi zapeli. Sledil je obisk Sorževega mlina v Polžah. Obisk so zaključili na Dvorcu Tabor - Schloss Weichselstatten in druženju z grajsko gospodo. 

V dobri družbi je bilo dneva hitro konec. Pred odhodom v domačo Istro so se poslovili z obljubo, da se še dobijo in podružijo. 

Fotogalerija

Deli: