KD Istrski grmič Škofije je na občnem zboru predstavil dosedanje in načrtovano delo

KD Istrski grmič Škofije občni zbor 2022

V ponedeljek, 28. marca, je potekal v športni dvorani Burja občni zbor KD Istrski grmič.

Predsednica Vlasta Jerman je podala poročilo o delu društva v letu 2021. Društvo je moralo aktivnosti prilagajati epidemiološkim razmeram in omejitvam. Kljub težavam je izvedlo kar nekaj dejavnosti. Med drugim je pripravilo virtualno proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku. Prvega julija je v živo organiziralo prireditev Pozdrav poletju, na kateri so sodelovale vse društvene sekcije, gostje pa so bile članice Društva Pristan iz Kopra. V letu 2021 so se prvič vključili v projekt Dnevi evropske kulturne dediščine. Proučevali so prehranske navade naših prednikov v Istri. 15. oktobra so organizirali odprtje razstave "Od vjetra du vičjera mora bet prava mjera". 

Delo je vodil 7-članski izvršni odbor, ki mu je potekel mandat, zato so sledile volitve novega odbora pa tudi ostalih organov društva. Za štiriletno obdobje je bila za predsednico ponovno imenovana Vlasta Jerman, njena namestnica pa je Hermina Valenčič.

Za dolgoletno uspešno sodelovanje z društvom je predsednica podelila priznanji ravnateljici OŠ Oskarja Kovačiča Vlasti Urški Baraga in Društvu upokojencev Škofije. Posebno priznanje pa je dobil svetnik naše KS in vodja odbora za družbene dejavnosti Alan Radin, ki je pomagal društvu nekatere dejavnosti preseliti na svetovni splet.

Na občnem zboru je bil sprejet tudi plan dela za leto 2022. 

AKTIVNOST

KRAJ

ČAS IZVEDBE

Prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku

splet

7. februar

Sodelovanje pri branju poezije 

Koper

8. februar

Plečnikovo leto: stavbna dediščina v naši KS – raziskava,  predstavitev

KS Škofije

marec -november

Potopisno predavanje

KS Škofije

april

Pesniški večer

KS Škofije

maj

Sodelovanje na prireditvi : Koper na dlani

Koper

maj 

Pozdrav poletju- prireditev

KS Škofije

junij

Mladi pevci in godci se predstavijo

Plavje

junij -julij

Večer na vasi- glasbeni večer v sodelovanju z Orkestrom harmonikarjev iz Izole

Škofije

avgust

DEKD- Trajnostna dediščina

KS Škofije

24.9. -8.10. ( maj- oktober)

Naši oljčniki in vinogradi

(fotografska razstava)

KS Škofije

15.oktober

Zapojmo si veselo – koncert ŽVS Dekleta s Škofij

KS Škofije

november

Diši po praznikih – sodelovanje z OŠ Škofije

KS Škofije

december

Priložnostni nastopi in gostovanja naših sekcij

KS Škofije in drugod

celo leto

Sodelovanje pri pripravi razstave »Od vjetra du večijera mora bet prava mjera«

Koper

21. januar

Volilni občni zbor

Škofije

28. marec

            

Fotogalerija

Deli: