Na Čuku so se z razkritjem obeležja poklonili hranitelju orožja Duiliu Boškinu

Dulio Boškin obeležje

V soboto, 5. junija 2021, je, v organizaciji Policijskega veteranskega združenje Sever, potekala slovesnost ob razkritju obeležja hranitelju orožja, pokojnemu Duiliu Boškinu. 

Slavnostni govorci, vodja sektorja uniformirane policije na PU Koper -Tomaž Čehovin, predsednik Policijskega veteranskega društva Sever za Primorsko in Notranjsko - Fabio Steffe ter nekdanji komandir oddelka Milice na Škofijah - Ivan Gerzetič, so orisali obdobje pred in med osamosvojitveno vojno in poudarili vlogo Milice, ki ga je imela v tem postopku. Še posebej kritičen do današnjega izkrivljenja resnice je bil g.Steffe. V imenu KS Škofije je prisotne pozdravil Alan Radin. Prireditev, na kateri je nastopil tudi trobilni kvartet Policije, je povezala Ksenija Lapanja. 

Zbrani so se z minuto molka poklonili pokojnemu Duiliu Boškinu ter se zahvalili njegovi ženi Anunziati ter sinovoma Jadranu in Elvisu z družinama. Sledilo je odkritje obeležja ter druženje ob obujanju spominov.


Prireditev si lahko ogledate priloženem videoposnetku in fotografijah. 

Reportaža KS Škofije:


Celoten posnetek - Vid Šibelja


Fotogalerija

Deli: