Nives Kačič nam je predstavila Radžastan

Nives Kačič potopisno predavanje Radžastan

14. aprila je KD Istrski grmič organiziralo potopisno predavanje. Gospa Nives Kačič, izkušena popotnica,  je prisotnim slikovito predstavila Radžastan.

Ob številnih fotografijah, ki jih je posnela na potovanju in svojih osebnih doživetjih, je poslušalcem dodobra približala to največjo indijsko  zvezno državo, ki se ponaša z raznoliko pokrajino in bogato kulturo. Občudovanja vredna so starodavna mesta, svetišča, utrdbe... Dežela jo je očarala z barvitostjo mest, templjev in  oblačil.

Je pa tudi dežela velikih nasprotij, v njej se prepletata razkošje in revščina. Presenetila jo je tudi kaotičnost, ampak le-ta je v Radžastanu samoumevna. Bila pa je navdušena nad umirjenostjo in prijaznostjo ljudi.

Štirinajstdnevno potovanje po Radžastanu ji je ostalo v nepozabnem spominu. Vsem, ki radi potujejo, je priporočila obisk te čudovite dežele.


Vlasta Jerman,

Predsednica društva Istrski grmič Škofije


Fotogalerija

Deli: