Novo šolsko leto v nadomestnih prostorih

Šola nadomestni prostori

Po dobrem desetletju zatišja in neizpolnjenih obljub se v tem mandatu končno pričenja gradnja nove osnovne šole, ki  bo naši skupnosti prinesla prepotrebne prostorske kapacitete in predvsem kakovostne pogoje za izvajanje osnovnošolskega pouka. Tehnično neustrezna montažna stavba se po več kot 40-ih letih počasi poslavlja. Nadomestila jo bo sodobna novogradnja iz armiranega betona.

Informacije o novogradnji:

  • Bruto tlorisna površina: 5.985,08 m2
  • Neto tlorisna površina: 4.493,32 m2
  • Število učilnic: 23
  • Število kabinetov: 14
  • Kapaciteta: 504 učenci

V času same gradnje, bo šolsko območje zaprto za dostop. Zaradi želje, da bi pouk še naprej potekal na območju naše krajevne skupnosti smo v sodelovanju z Mestno občino Koper zagotovili nadomestne prostore in sicer:

  • v dvorani Burja ( 5. - 9. razred)
  • v Zadružnem domu Škofije ( 3. - 4. razred)
  • in v župnišču ( 1. - 2. razred)

Ker bo zaradi varnosti začasnega šolskega območja parkirišče pred Zadružnim domom Škofije zaprto za potrebe šole, je Mestna občina Koper prisluhnila predlogu KS Škofije in pričela z izgradnjo novega parkirišča nasproti vrtca. Sprva bo parkirišče makadamsko, a se nadejamo dokončne ureditve v sklopu izgradnje krožišča pri odcepu za Tinjan. 


V prihodnjem tednu bodo gospodinjstva KS Škofije na dom dobila tudi informativni letak. Ta vsebuje nekatere informacije, ki smo jih delili v tem članku plus nekatere pričakovane investicije, ki bi se morale zgoditi v kratkem. Fotogalerija

Deli: