Participativni proračun - urejanje kolesarskega postajališča na Forteci

Parenzana počivališče

Na območju Fortece se bo v sklopu izglasovanega participativnega projekta uredilo postajališče ob Parencani.

V začetku novembra se je v sklopu ureditve pričelo s čiščenjem območja. Odstranilo se bo grmovje in robidovje, ohranilo pa obstoječa drevesa. 

Na novo se bo uredilo in povečalo obstoječe postajališče na katerem bodo odslej tudi orodja za vadbo na prostem. V osrednjem delu se bo postavilo dve novi parkovni klopci za počitek, koš za smeti in koš za pasje odpadke ter urbano stojalo za kolo z univerzalno tlačilko za kolesa.

Osrednji del bo lokalno potlakovan v avtohtonem istrskem peščenjaku, vadbeni del bo zaradi varnostnih zahtev v izvedbi prodca drobne frakcije, preostali del pa bo v naravni izvedbi utrjenega tamponskega nasutja.

Na območju bo postavljeno še stojalo za kolesa in drog za vzpostavitev WiFi nadzorne kamere območja.

Dela naj bi se zaključila do konca novembra oz. v prvih dneh decembra 2020. Deli: