Praznik vina in oljk je bil ponovno priložnost za predstavitev domačih dobrot in druženje krajanov.

Praznik vina in oljk, 7.10.2023

V soboto, 7. oktobra, je ponovno zaživel trg pri cerkvi v središču Škofij. 

Kulturno društvo Istrski grmič Škofije je priredilo tradicionalni Praznik vina in oljk, prvi po koronskem času. Predstavili so se nam krajevni pridelovalci vina, oljčnega olja in medu. Moč je bilo videti izdelke iz lavande, slikanje z vinom in ročne izdelke. Krajevni odbor Rdečega križa je organiziral prikaz uporabe defibrilatorja. Otroci so uživali ob lutkovni predstavi, medtem ko so se odrasli nasmejali šalam komičarke Ljube Ljube

Župnija Škofije je skupaj s Karitasom organizirala srečelov, mladi pa so se skupaj z župnikom pomerili v namiznem nogometu. Ko je zadišalo iz lonca Lovskih družin Dekani in Koper, se je pred stojnico hitro naredila gneča. Znano je namreč, da naši lovci pripravljajo odličen divjačinski golaž, ki se odlično poda polenti. Tudi fete pršuta na stojnici Milana Markočiča so šle za med. 

Zbrane je najprej nagovorila predsednica društva Vlasta Jerman, v imenu Krajevne skupnosti Škofije je prisotne pozdravila podpredsednica Erika Markežič Kapelj, v imenu Mestne občine Koper pa podžupanja Mateja Hrvatin Kozlovič, ki je prišla v družbi še ene podžupanje Jasne Softič. Presenečenje dneva je zagotovo obisk popotnika in aktivista Toma Križnarja

Da so noge lažje zaplesale so poskrbeli harmonikarji in skupina ROXIE, zapela pa so tudi Dekleta s Škofij, ki jih vodi Mario Petvar.


Fotogalerija

Deli: