Pričela se je demontaža stare osnovne šole

Stara šola

Z novim šolskim letom se je pričela demontaža starega šolskega objekta. Delavci te dni odstranjujejo stavbno pohištvo, radiatorje, razsvetljavo in razne obloge kar tudi razkriva v kakšnem stanju je objekt. Tega sta v letih močno prizadeli vlaga in gniloba, ki se skrivata v stenah. 

Na ta problem so opozarjali v civilni iniciativi ŠPET, ko so nekdanje občinsko vodstvo soočili z več kot desetletjem starimi šolskimi dokumenti, ki pričajo, da sta vlaga in gniloba resni težavi. Zaradi nevarnih razmer so se v preteklosti že oglasile inšpekcijske službe.

Izseki iz šolskih letnih delovnih načrtov (LDN 2007/2008 in 2008/2009)

Po več kot desetih letih je danes videti, da zadeve niso bile primerno sanirane. Po odstranitvi raznih stenskih elementov je moč videti prisotnost vlage in gnilobe v notranjosti prostorov.

Vlaga je pronicala tudi do električne napeljave okoli vtičnic in svetil.

 

Gradnja novega šolskega kompleksa je tako edina razumna in zdrava odločitev. 


Fotogalerija

Deli: