Radovan in Leander Cunja prevedla knjigo Prazgodovinska gradišča Trsta in Julijske krajine

Radovan in Leander Cunja prevedla knjigo

19. junija je bila v okviru Poletne muzejske noči 2021 predstavitev knjige Carla Marchesettija "Prazgodovinska gradišča Trsta in Julijske krajine"

Prevod knjige je bil pravi izziv za prevajalca, arheologa mag. Radovana Cunjo in njegovega očeta Leandra, ki je prevod po Radovanovi smrti pregledal in vsebinsko dopolnil.

Prevod je posvečen 170-letnici Marchesettijevega rojstva. Njegova knjiga Prazgodovinska gradišča Trsta in Julijske krajine iz leta 1903 je stara skoraj 120 let in je še danes kljub starosti temeljni zapis o kraških, posoških in istrskih gradiščih. To je nekakšna biblija tako za arheologe kot tudi za ostalo javnost, ki jih gradišča zanimajo. V knjigi so opisana tudi gradišča v naši krajevni skupnosti.

Ponosni smo, da sta pomemben delež k izidu knjige kot prevajalca dodala prav naša  krajana.

Predstavitve knjige so se udeležili tudi nekateri člani Kulturnega društva Istrski grmič Škofije.