Večer na vasi v znamenju narečne pesmi in besede

VEČER NA VASI 25.8.2023
Zvoki izpod spretnih prstov harmonikarja Bogdana Bukovca so minuli petek, 25. avgusta, naznanili pričetek prireditve Večer na vasi, ki ga je organiziralo KD Istrski grmič Škofije

V goste je povabilo člane KD Alojz Kocjančič Koštabona-Puče. Ker ima društvo ime po prvem istrskem pesniku , so jih pozdravili s Kocjančičevo poezijo, ki jo je interpretiral član domačega društva Branko Filipič
Druženje je potekalo v medsebojni predstavitvi obeh društev. Njun skupni cilj je ohranjanje kulturne dediščine in bogatitev kulturnega življenja na podeželju. Prisotni so prisluhnili mešanemu pevskemu zboru gostujočih pevcev pod vodstvom zborovodkinje Ivane Milke Pucer in duhoviti pesmi v koštabonskem narečju, ki jo je recitirala Suzana Zadnik. Društvo Istrski grmič se je predstavilo z narečno besedo in mladima deklamatorjema Davidom in Zarjo Japelj ter s skečem vedno duhovitih Valmarink. Pod vodstvom dirigenta Maria Petvarja so zapela Dekleta s Škofij. Prireditev sta zaključila oba zbora s skupno pesmijo. 
Sledilo je sproščeno druženje članov obeh društev in ostalih obiskovalcev. Predsednici društev Sonja Cergol in Vlasta Jerman pa sta se že dogovorili za prihodnje srečanje v Koštaboni.

Pripravila: Vlasta JermanFotogalerija

Deli: