Zadišalo je po praznikih

Diši po praznikih

V avli in dvorani Hermana Pečariča je 17. decembra zadišalo po praznikih. Predprostor dvorane so učenci domače osnovne šole napolnili z lično izdelanimi voščilnicami in drugimi okrasnimi predmeti primernimi za obdarovanje. Izkupiček bodo namenili šolskemu skladu.

V dvorani je potekala božično-novoletna prireditev. Organiziralo jo je KD Istrski grmič v sodelovanju z OŠ OskarjaKovačiča Škofije. Prisotne je pozdravila predsednica KD Istrski grmič Vlasta Jerman. Izrazila je zadovoljstvo v zvezi z večletnim medgeneracijskim sodelovanjem pri pripravi in izvedbi prireditve. Gost večera, ki je s svojim petjem in domislicami prijetno razvedril številne obiskovalce, je bil izolski kantavtor in vsestranski kulturnik Drago Mislej Mef. Na odru sta se premierno zvrstili otroški plesni skupini pod vodstvom mentoric Ine Jurinčič in Urške Agapito. Prisluhnili smo božičnim recitacijam v izvedbi Žive Gregorič, Melisse Brivitello in Mie Rupnik. Na klavir je zaigrala Lara Kea Čok, na klarinet Živa Gregorič, Bogdan Bukovac pa je prireditev sklenil s harmoniko. Poslušalce sta z božično-novoletnimi napevi navdušila otroški pevski zbor pod vodstvom Valentine Baričič in ŽeVS Dekleta s Škofij pod vodstvom Maria Petvarja. Skupina Valmarink je s hudomušnim prizorom » Ma kam grije ta svijet!?« okrcala skomercializiranost današnjih praznikov. Ravnateljica šole Vlasta Urška Baraga pa je v svojem pomenljivem nagovoru razpredala o tem, kaj človeka osreči. Lepe želje ob bližajočih se praznikih je v imenu sveta KS izrazila podpredsednica Erika Markežič Kapelj. Ob koncu prireditve je sledilo medgeneracijsko druženje ob čaju in pecivu.

V. J.

fotogalerija na https://www.facebook.com/ksskofije/

Deli: