2. tir - informativni sestanek o popisu in pregledu stavb nad bodočim tunelom

tunel 2. tir

Prejšji teden je Zavod za raziskavo materiala in konstrikcij (ZRMK) kontaktiral tajništvo KS z informacijo,  da so od investitorja dobili naročilo za izvedbo monitoringa (pregled) stanja objektov nad traso bodočega tunela 2. tira Divača – Koper. Trasa bo potekala pod območjem dela 4. Škofij in dela Plavij. Dogovorili so se za informativni sestanek, ki ga sklicuje ZRMK dne 12.02.2018 ob 16.00 uri v avli dvorane KS, tajništvo pa bo vsem lastnikom s spiska ZRMK še posebej poslalo vabilo.

ZRMK od lastnikov  pričakuje podpis dovoljenja za izvedbo monitoringa. Zadeva je zelo pomembna za lastnike objektov, ki so v vplivnem območju gradnje tunelske cevi, zato KS priporoča udeležbo zainteresiranih.

KS bo v nadaljevanju zahtevala, da tudi investitor (družba 2TDK d.o.o.)  pride na predstavitev nameravanih gradbenih posegov na našem območju, ki bodo zagotovo bistveno vplivali na bivanjske pogoje ob času gradnje. O tem bo tajništvo KS krajane naknadno in pravočasno obvestila.

Na skici je razvidno, kje bo tekel tunel oziroma 2. tir v KS Škofije.