Čestitka pisatelju Borisu Pahorju

boris pahor

Starosta med slovenskimi pisatelji te dni slavi  105 let svojega zahtevnega življenja. S ponosom se spominjamo, da je bil le malo pred svojim stotim rojstnim dnevom leta 2013  gost  KD Istrski grmič Škofije. Pritegnil nas je s svojo živo besedo. Nam vsem je položil v srce spoznanja in izkušnje iz svoje življenjske poti in skrb za materni jezik, ki je bil v preteklosti v nevarnosti, da bo izbrisan.

Počastili smo ga s kulturnim programom – z interpretacijo izbranih  odlomkov iz njegovega obsežnega pisateljskega opusa. Pozorno je prisluhnil predstavljenim tekstom in petju.  Še posebno se je razveselil simbolnega darila – v prtiček ovit doma pečeni hlebec kruha.

Ob svoji 105-letnici pravi, da je izmed vseh del, ki jih je napisal, najbolj ponosen na NEKROPOLO. V romanu pisatelj podoživlja čas, ki ga je prestal v nacističnem taborišču.                                

 Spoštovani Boris Pahor, naj živi vaša pisateljska moč in vaše izročilo!

                                                                                

                                                                                   KD Istrski grmič Škofije

(fotografija je iz srečanju v šoli leta 2013)

 

Deli: