Dobra volja v Loparju

Dobra volja

Društvo krajevno - etnološka in domoznanska zbirka Hiša od Brdinca iz Loparja že 4. leto zapovrstjo sodeluje z  Društvom Dobra volja iz Škofij. Dvakrat na leto so člani njihovi gostje s svojimi ljudskimi pesmimi in s skeči. Vedno so jih veseli.

Tako je bilo tudi letos ob praznovanju Dnevov Sv. Jerufa s kulturnim pridihom šagre in 20. obletnice obnove vaške cerkve v Loparju, vasi na oslovskem hrbtu, ki so potekali  od 27.julija   do 6. avgusta. Dobra volja se je vabilu z veseljem odzvala  skupaj z skupino  "Šavrinov anka Šavrink" iz Gračišča ter poskrbeli za kulturni program skozi tradicionalno šego, humor, glasbo in na koncu tudi novejšimi plesi.

Zadovoljstvo publike ni pregnala ne topla poletna noč ne skoraj dve uri dolg program, saj so se na koncu podružili vsi na čajanki v spomin na none in branjevke iz tistih časov. Člani Društva Dobra volja Škofije se kljub svojim počitnicam vsako leto odzovejo vabilu in sodelujejo na njihovih prireditvah, kar je plod dobrega sodelovanja.

 

Nasiha Cvajdik

 
Deli: