MOK informirala KS o begunski problematiki

Direktorica občinske uprave Sabina Mozetič  je danes po elektornski pošti seznanila  KS Škofije z zadnjimi informacijami o aktivnosti MOK glede nastanitve beguncev. Vodstvo MOK je državnemu sekretarju na MNZ včeraj in danes poslala nekaj predlov nastanitev.

Njen mail objavljamo v celoti:

From: <Sabina.Mozetic@koper.si>
Date: 24 March 2017 at 15:55:21 GMT+1
To: Krajevna skupnost Škofije <ks.skofije@siol.net>
Subject: Begunska problematika

Spostovani predsednik sveta KS Skofije,

v nadaljevanju vam posredujemo dodatne informacije glede aktivnosti MOK v zvezi z zagotavljanjem kapacitet za osebe z mednarodno zascito.

Danes so nas z MNZ obvestili, da si zelijo v ponedeljek 27/3 ogledati nekatere nepremicnine izmed tistih, katerih smo jim poslali.
MOK je za ponedeljek 27/3 potrdila moznost sestanka oz. ogledov.

Na izrecno vprasanje MOK ali je MNZ v tem tednu izvajal kakrsnekoli aktivnosti povezane z objektom na Skofijah je bil odgovor MNZ negativen.

Obenem povdarjamo, da je obcina MNZ predlagala termin dogovorjenega sestanka na Skofijah za jutri, to je v soboto , ko potece 10 dnevni rok od zbora krajanov, vendar se drzavni sekretar tega dne ni mogel odzvati.

Pricakujemo, da bo po ogledu nepremicnin dolocen datum sestanka na Skofijah.

Pricakujemo, da boste z vsemi , s strani MOK posredovanimi informacijami , seznanili krajane.

S spostovanjem,
Sabina Mozetic