Naj pesem nas druži

naj pesem nas druži

V soboto, 18. maja, je na Škofijah zazvenela pesem štirih različnih pevskih sestavov. Organizatorja pevskega večera KD Istrski grmič in Ženska vokalna skupina Dekleta s Škofij sta organizirala že tradicionalni koncert z naslovom Naj pesem nas druži. Domače pevke so se ob tej priložnosti spomnile 14. obletnice svojega delovanja. Pod vodstvom dirigenta Maria Petvarja, ki jih vodi od leta 2016, se trudijo da bi se čim bolj približale ubranemu petju tako ljudskih kot umetnih pesmi. Tudi na koncertu so z občutkom zapele nekaj ljudskih in umetnih pesmi v priredbi g. Petvarja. Sledil je nastop Ženskega pevskega zbora iz Proseka-Kontovela. Štiriindvajset pevk nastopa pod vodstvom dirigenta Marka Štoke. Ubrano so zapele nekaj dalmatinskih in ljudskih pesmi. Naše gostje so bile tudi pevke Ženske kompanije Fritule, ki so edina ženska klapa v Sloveniji. Ustanovljena je bila leta 2012 v Dekanih. V njej pojejo kar štiri pedagoške delavke naše šole in  še ena naša vaščanka. Z ubranim in temperamentnim petjem so dodobra razgibale poslušalce. Njihov umetniški vodja je Mario Petvar. Prvič so bile med nami pevke Ženske vokalne skupine Romansa iz Buj. Letos slavijo 20. obletnico delovanja. Njihov pevski program je obsežen in stilno bogat. Nad njim bedi strokovna in umetniška voditeljica Deniza Gjini. Tudi njihov dovršen nastop je pritegnil številno občinstvo v dvorani Hermana Pečariča. Koncert so pevke sklenile s skupno pesmijo Dan ljubezni. Skupnemu petju so pritegnili tudi mnogi poslušalci. Po koncertu je sledilo prijetno druženje med pevci in krajani.

Veseli nas, da smo koncert izvedli v Tednu ljubiteljske kulture, ki poteka med 17. In 26. majem v organizaciji JSKD in ZKD Slovenije. S svojo prireditvijo smo tudi mi dodali kamenček v mozaik bogatega ljubiteljskega kulturnega ustvarjanja, ki te dni poteka tako v domovini kot v zamejstvu, kjer živijo naši rojaki.

Vsem, ki so nam pomagali pri organizaciji in izvedbi koncerta, se bomo pisno zahvalili.

Vlasta Jerman

Foto: Alan Radin

Več fotografij si lahko ogledate na: https://www.facebook.com/pg/ksskofije/posts/?ref=page_internal

Deli: