Pohod ob 77. obletnici

Pohod ob 77.letnici 1. decembra

Krajevnemu prazniku 1. december je bila namenjena tudi sobota na Škofijah s  tradicionalnim pohodom. Pohodniki so se zbrali zjutrajpri plošči na Plavjah, kjer je bila  spominska slovesnost ob 77. obletnici ustanovitve prvega odbora OF v slovenski Istri in pohod med obeležji padlih borcev in aktivistov. Pohod sta vodila Bojan Rovšek in Julijan Torkar, zraven pa je bil tudi nepogrešljivi Guido Bertok.  

Udeleženci so šli do Badihe, nadaljevali proti Urbancem in Vinjanu, se vrnili na Plavje in končali v avli zadružnega doma ob prigrizku in harmoniki. Pesem in ples sta bili seveda tudi zraven.

Praznovanje je organizirala Krajevna skupnost Škofije v sodelovanju s krajevno organizacijo Združenja protifašistov, borcev za vrednote NOB in veteranov Koper.  

Fotografije je prispeval Milan Božič

 

 

Fotogalerija

Deli: