Poletni tabori skavtov

skavti

Skavti smo zaključili z rednimi srečanji in se pripravljamo na poletne tabore.  Prvi se bodo na tabor odpravili najmlajši – bobri. Na taboru bodo od 7. do 9. julija v Podragi pri Vipavi. Naslov njihovega tabora je SKUPAJ. Na taboru bomo utrdili znanje in  ki smo ga pridobivali čez leto in poudarili, da delamo stvari skupaj. 

Nato se na tabor odpravi četa Zdola Zahejeve fije – izvidniki in vodnice, ki bodo na taboru  od 11. do 23. julija in bodo na robu vasi Smast ob Soči, pri Kobaridu. Na taboru bodo  prisluhnili solzam Soče, ki bo pripovedovala zgodbe iz prve svetovne vojne. Raziskovali bodo  kraje v okolici in se poskušali vživeti v krutost tedanjega časa. 

Krdelo pojočih valov bo na taboru od 14. do 22. julija v Bohinjski Bistrici.  Naslov tabora je V SLOGI JE MOČ. S pomočjo pravljičnih junakov bodo skupaj poskušali razvozlati težavne detektivske naloge.

Klan Boškarini – popotniki pa se bodo odpravili na potovalni tabor s kolesi iz Škofij na avstrijsko Koroško  konec julija.

 

Veronika Primožćič

 

Fotogalerija

Deli: