Pregnali smo zimo

DDV pust

Pustnega rajanja je za letos konec in kaže, da so maškare dobro opravile svoje delo. 

V Kopru, kjer je potekala že 11. Istrska pustna povorka, so se mudili člani društva Dobra volja s Škofij, ki so uprizorili koprske »Montagne russe«. Ideja se je porodila ob spremljanju dogajanja okoli dvigala na Markovec. Naši dobrovoljčki so tako na šaljiv način novi mestni oblasti predlagali, da z Markovca napelje kar t.i. »montagne russe«.

V naši krajevni skupnosti pa smo letos organizirali pustovanje za najmlajše. Pod vodstvom izkušenih Valmarink in ob spremstvu staršev so se otroci podali na preganjanje zime po centru Škofij. Sledilo je pustno rajanje v zadružnem domu kjer so se maškare okrepčale z pustnimi krofi in miškami ter odžejale s toplim čajem. Na koncu je nastopil še čarodej Jole Cole, kije s svojimi triki izvabil nasmehe na otroške obraze.

Celotno foto album dogajanja s Škofij si lahko ogledate na povezavi: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.668371090248452&type=1&l=6dd121604b

Foto: Mirella Baruca in Alan Radin

 

Fotogalerija

Deli: