Realizacija finančnega načrta 2016 in predlog za 2017

tabele in finance zbor 2016

Na zboru je bila predstavljena realizacija finančnega načrta za letošnje leto. V tabeli je razvidno, da KS dobi iz MOK za delovanje nekaj manj kot 28.000 evrov, kar gre večinoma za plačilo tajnice in stroške pisarne ter za manjše intervencije na občinskih poteh ter vzdrževanje okolja.  Ostali prihodki in odhodki so vezani na oddajanje prostorov KS, pokopališča, športno dvorano.

Iz KS Škofije gre v skupni proračun približno 3 milijone evrov davkov in prispevkov krajanov, denar od prodaje nepremičnin in druge dajatve.

V sredo bo svet sprejemal finančni načrt za leto 2017, ki je podoben letošnjemu.

Na zboru je bilo tudi predstavljeno, kaj se je dogajalo s sklepi, sprejetimi na lanskem zboru. Ti so bili:

Sklep  1 - Stališče zbora krajanov KS je, da morajo tajnice v večjih KS ostati v delovnem razmerju in zaposlene za polni delovni čas v krajevnih skupnostih

Sklep  2 - Zbor krajanov KS Škofije daje pobudo upravi Mestne občine Koper  in mestnemu svetu,  da pripravita odlok  o subvencioniranju  dela stroškov gradnje MKČN  v višini razlike med enotno ceno kanalizacijskega priključka in ceno MKČN

Sklep 3 - Zbor sprejema  sklep o sledečem vrstnem redu prioritete investicijskih vlaganj MOK v KS Škofije:

Izgradnja 2. faze kanalizacije – Zg. Škofije in izgradnja 3. etape 1. faze Sp.Škofije s črpališčem.

Rekonstrukcija ceste Sp. Škofije- Tinjan v odseku od DC do 4. Škofij

Izgradnja nove OŠ

Izdelava manjkajočih projektov kanalizacije za celotno območje KS

Sklep 4 - Zbor krajanov KS Škofije zahteva, da se HC 5 in HC 6 vrneta v  režim prostega prometa, to je v uporabo brez vinjet

Sklep 5 - Zbor predlaga županu in vodstvu občinske uprave:

1. da nepremičnini, ki sta bili odvzeti iz upravljanja (Vaška hiša Druge Škofije in parc.492/10 k.o.Škofije), spet povrne v upravljanje KS

2. ugodi zaprosilom sveta za predajo v upravljanje drugih utemeljeno predlaganih površin z namenom najkvalitetnejšega skupnega upravljanja javnega premoženja

MOK sklepov in pobud ni upoštevala.