Večer folklore, pesmi in humorja

folklora 2018

Društvo Dobra volja je izpeljalo še eno zelo uspešno kulturno prireditve, ki smo jo izvedli na Škofijah v soboto, 15.12.2018  v dvorani Zadružnega doma Hermana Pečariča.Tradicionalni plesi različnih kultur, ljudske pesmi in glasbe ter izvedeni skeči članov društva Dobre volje Škofije so napolnile dvorano z obiskovalci od vsepovsod. Predstavili so se mladinci AKUD KOLO iz Kopra s koreografijo Leskovačko kolo dr. Vesne Bajič Stojilkovič, ki je uprizorilo tradicionalni ples iz Srbije, Slovenske tradicionalne plese so prikazali folkloristi Društva Oljka iz Hrvatinov, Theresianer Schrammel Kvartet je odigral različne skladbe od avstrijske, ciganske, ruske do slovenske in navdušil poslušalce. Predstavili sta se tudi dve ruski društvi in sicer foklorno društvo Rodnik iz Trsta in ruska Vokalna skupina Talisman iz Ljubljane. Z zelo pestrimi oblekami, glasbo in plesi so ogreli dlani publike. Skeči članov organizatorja so raztegnili usta v nasmeh vsem gledalcem in ti so jih spodbujala z aplavzi. Program se je podaljšal ob navdušenju gledalcev in na koncu so na odru ustvarili tudi čudovito skupno sliko vseh nastopajočih, kjer so jim bile podeljene tudi zahvale in čestitke. Z novoletnim voščilom vodje programa in zahvali za sprejemanje prikazane kulturne dediščine različnih med nami živečih kultur, se je prijeten večer zaključil. Ob prijetni pogostitvi in zdravljici so se nastopajoči z čudovitim druženjem veselili še dolgo v noč. Program je vodila Ivica Vergan.

Predsednica Društva Dobra volja Škofije Nasiha Cvajdik se zahvaljuje vsem, ki so omogočili prireditev in sicer MOK in KS Škofije, Pekarna Kljun, Agraria Koper ter AVE Mesnice Koper. Prav tako gre iskrena zahvala članom društva ter vsem nastopajočim, ki so pripomogli k uspešnosti izvedbe.

 

 

Fotogalerija

Deli: