Večnamensko igrišče na Plavjah, igrala na Kolombarju

igralo Kolombar

Na predlog Odbora za infrastrukturo, ki ga vodi Matjaž Čok, se bo uredilo igrišče na Plavjah in status parcele ob njem.  Na delu nekdanjega rokometnega igrišča je že otroško igralo, druga tretjina bo dobila koš in treja gola za mali nogomet. Svetniki so sprejeli sklep, da KS začne postopek nabave in umestitve koša. Izbrana je bila ponudba Elan inventa, cena celotne umestitve bo znašala predvidoma 1500 eur.

Krajani Plavij so se odločili, da bodo 60 odstotkov potrebnega denarja zbrali sami, pri čemer se bosta angažirala oba tamkanjšnja svetnika – Matjaž in Neva Tul. Ostalo bo prispevala KS.

Tudi na Kolombarju so se prebivalci angažirali in uredili prostor za otroško  igrišče. Tja je že nameščena kovinska gugalnica, ki jo je donirala šola. Marjetica je na prošnjo KS pripeljala dve klopi, svet pa je tudi podprl nakup igrala po izboru krajanov in mrežo, ki bo zaščitila igrišče, kar bo stalo 730 evrov.