Zagon projekta zdravstvene ambulante

zadružni dom

Predsednik sveta KS Edmond Gašpar je na svetu poročal o prostorskih možnosti za  zdravstvi dom. V Zadružnem domu  Škofije je na jugovzhodni strani objekta med prostorom, ki je v najemu društva plezalcev in vhodom v zaodrje, primeren prostor, ki meri 38,5 m2. Trenutno je v 4. gradbeni fazi in je v funkciji skladišča gum. Po posvetu s specializiranim arhitektom projektantom v zdravstvu, površina prostora zadošča vsem normativom umestitve splošne ambulante. Je v pritličju in ima tudi direkten dostop z vozili. Zato je smiselno ta prostor predvideti za ureditev splošne ambulante.

Svet se je tako odločil, da bo tajništvo  zbralo ponudbe za izdelavo idejnega projeka z oceno stroška, Milanu Markočiču pa je podelil mandat za vodenje  projekta ustanavljanja splošne ambulante na Škofijah  v sodelovanju in koordinirano z vodstvom sveta. Mandat obsega vse kontakte s pristojnimi organi (Zdravstveni dom in njegov strokovni svet, Odbor za DD in župan MO ter ostali občinski uradi in organi), koordinacijo in sodelovanje z vodstvom sveta in redno pisno poročanje o poteku aktivnosti na sejah sveta. Mandat ne obsega sprejemanja odločitev, obvez in nalog v imenu  KS. Te na podlagi poročanja sprejema svet KS.

Svet si želi, da bi do   realizacije projekta prišlo  do konca mandata tega sveta.

Omenjeni prostora je na zadnji strani zadružnega doma.